תרגם את האתר 
 
 
 
    טקס האריה השואג 2013 
 תחרות האריה השואג
 
 
           iPhone Supported
דף הבית >> יחסי ציבור לעסקים קטנים
 
יחסי ציבור בעידן הרשתות החברתיות
 
בשנים האחרונות משקלם של יחסי הציבור ברשתות בחברתיות הולך ועולה, ומחקרים וסקרי שוק מראים כי יותר ויותר תכנים מעולם השיווק ויחסי הציבור נכנסים לרשת האינטרנט. הרשתות החברתיות מאפשרות הפצת מסרים בתפוצה רחבה ומהירה, ומאפשרות מיתוג ופרסום מקצועיים ויעילים. פעילות היח"צ במדיה האינטרנטית בכלל וברשתות החברתיות בפרט משנה את עולם יחסי הציבור, ויחצ"נים המבקשים להישאר רלבנטיים חייבים לאמץ שימוש ברשת. לפניכם מדריך שימושי.
 
מהן רשתות חברתיות?
המונח מדיה חברתית או קהילתית (social media) מתייחס לאתרים בהם התוכן נוצר ומפורסם על ידי הגולשים. בין אתרי שיתוף התוכן ניתן למנות אתרי בלוגים, פורומים, רשתות חברתיות כדוגמת פייסבוק (facebook) או מייספייס (myspace) וכן אתרי שיתוף ידע כדוגמת ויקיפדיה (קרויים wikis). אתרים נוספים הנכללים בהגדרה של מדיה חברתית הנם אתרי סימניות ושיתוף לינקים כדוגמת thrill או del.icio.us וכמובן אתרי שיתוף תמונות וסרטים כמו יוטיוב (youtube) ופליקר (Flicker).

אתרי סימניות מאפשרים לגולשים לשתף קישורים מומלצים. למשל אתם רוצים לקדם קישורים לאתרים שבהם מוצעים דירת נופש בהרצליה או חופשות משפחתיות זולות. בעזרת אתרים אלו יכולים הגולשים לשמור את הקישור לאתר בספריית קישורים עד לחופשה הבאה. דוגמא נוספת היא שיתוף הדדי של אתרים שבהם קל לאתר ולחפש מידע, למשל אודות "טיסות זולות" "הפקת כרטיסי ביקור בזול" או "עיסוי עד הבית" כל ביטוי אחר אותו אתם מבקשים לקדם עבור הלקוח שלכם.
 
מהם היתרונות של השימוש ברשתות חברתיות לצרכי יח"צ?
שלושת היתרונות הבולטים של יחסי הציבור ברשתות החברתיות הינם:
1.      היקף חשיפה נרחב.
2.      שליטה במסר.
3.      עלויות נמוכות.
אם בעבר משרדי יחסי ציבור שבקשו להגיע לחשיפה בקרב קהלי יעד גדולים נאלצו להשקיע זמן ומאמץ רבים, פניה לאמצעי תקשורת ועלויות פרסום גבוהות, הרי שכיום בעידן הרשתות החברתיות ניתן להגיע לחשיפה נרחבת בעלות מינימלית ותוך השקעת זמן ומאמץ מועטה. הוצאת הודעה לעתונות ולכלי תקשורת אינה מבטיחה פרסום ושיתוף פעולה, וגם אינה מבטיחה פרסום מצדד ואמין. לעומת זאת, פרסום בבלוג או ברשת חברתית כדוגמת פייסבוק, טוויטר או מייספייס נתפש כאישי ואיכותי. יחצ"נים שעושים שימוש מושכל ברשת מגלים כי המסר מדויק, אינו מעוות לצרכים חדשותיים, ומתקבל על ידי הגולשים כאמין.
 
כיצד מתחילים?
על מנת להתחיל להשתמש ברשתות חברתיות לצרכי יח"צ אין צורך להתלבש ולצאת מהבית או לקבוע פגישות ולצאת מן המשרד. כל מה שצריך לעשות הוא לפתוח חשבון ברשת החברתית הנבחרת (ורצוי לפעול ביותר מאחת), להזין תכנים ולגייס חברים רבים ככל האפשר.
כדאי לבחור רשת חברתית מתאימה שבה פעילות יחסי הציבור תפגוש את קהל היעד הנכון ובאמצעותה תפיקו את התוצאות המקוות. כך למשל, אם ברצונכם ליחצ"ן מועדון הופעות, מומלץ להשתמש גם בפייסבוק וגם באתרי שיתוף סרטונים ותמונות, אליהם תעלו סרטון המציג את פעילות המועדון או כולל שיר של להקה מוכרת בהופעה חיה. אם ברצונכם ליחצ"ן עמותה חינוכית, כדאי לשקול בנוסף לפעילות בפייסבוק גם פניה לאתרי שיתוף ידע כדוגמת ויקיפדיה, על מנת להוסיף מידע איכותי ומהימן.
 
באילו זירות מומלץ לפעול?
לפניכם מקבץ המפרט מהן הרשתות החברתיות הפופלריות בישראל:

פייסבוק
הרשת החברתית הפופולרית בישראל ובעולם. כמעט כל חברה או בעל עסק שמכבד את עצמו פותח בימינו דף משתמש, על מנת לשתף במידע אודות העסק, לפרסם, לענות לשאלות ולאפשר המלצות וגילויי אהדה מצד גולשים.

טוויטר ומייספייס
הנן רשתות חברתיות בינלאומיות פופולריות מאוד. בישראל הן פחות שימושיות מפייסבוק, אך בעלות היקף חשיפה עצום בחו"ל.

מקושרים
רשת חברתית ישראלית, פופולרית במיוחד בקרב צעירים.

רשתות עסקיות כדוגמת קפה דה מרקר או לינקדאין הנן זירת פעולה אפקטיבית, לצד רשתות ייעודיות, המוקדשות לתחומים ייחודיים כדוגמת ספורט, מחשבים, קניות או מוזיקה.
 
זכרו כי השימוש ביחסי ציבור ברשתות החברתיות נמצא כיעיל ומהימן, בין אם מדובר בעידוד מכירות, השקת מוצרים חדשים, פניה לקהלי יעד חדשים, שמירה על לקוחות, מיתוג וקידום מותג או קידום רעיונות חדשים.
 
בהצלחה!
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...


מאמרים וטיפים ביחסי ציבור

טיפול במשבר אינו תפקידו של הדובר

חלק מדוברי עמותות והמגזר השלישי שהתכנסה היום בירושלים בנושא "דילמת הדובר באירועי משבר", לא אהבו את דבריי כי טיפול במשבר רחב הרבה יותר מכתפיו ומתפקידו של הדובר.
 

לחצו לכל המאמרים וטיפים בנושא יחסי ציבור
 

         
                
יחסי ציבור
יחסי ציבור דרושים
יחסי ציבור באינטרנט
יחסי ציבור ודוברות
יחסי ציבור אמנים
יחסי ציבור מוזיקה

יחסי ציבור לעסקים קטנים
יחסי ציבור לעורכי דין
יחסי ציבור אופנה
יחסי ציבור לימודים

 
משרד יחסי ציבור
משרד יחסי ציבור רני רהב
משרד יחסי ציבור בחיפה
משרד יחסי ציבור באר שבע
משרד יחסי ציבור ירושלים
משרד יחסי ציבור דרושים
משרד יחסי ציבור אופנה

משרד יחסי ציבור תל אביב

 
משרדי יחסי ציבור
משרדי יחסי ציבור דרושים
משרדי יחסי ציבור בירושלים
משרדי יחסי ציבור מובילים
משרדי יחסי ציבור בחיפה

משרדי יחסי ציבור בדרום
משרדי יחסי ציבור בתל אביב

 
יח"צ
יחצנית
יח"צ אופנה
יח"צ דרושים
יח"צ אמנים

דובר
דוברות
דוברות ויחסי ציבור
ייעוץ תקשורתי

 
 
 
מפת האתר        
בניית אתר נטו מדיה