תרגם את האתר 
 
 
 
    טקס האריה השואג 2013 
 תחרות האריה השואג
 
 
           iPhone Supported
דף הבית >> ניוזלטר >> ניוזלטר מרץ 2013 >> תקשורת בטיפול נמרץ
 
תקשורת בטיפול נמרץ

צחי, חייל  בן 19 הועבר במסוק לבית חולים בילינסון במצב קשה מאוד עקב פגיעת חזה נרחבת. הוא הועבר בדחיפות לחדר ניתוח והרופאים נלחמו על חייו שעות ארוכות. לנוכח פציעתו הקשה וסיפורו האנושי, אמצעי התקשורת ביקשו לראיין את בני משפחתו.

פניתי לאב שהיה טרוד ודרוך והסברתי לו שבאפשרותו להתראיין אבל עומדת לו הזכות גם לסרב. העניין נתון לשיקול דעתו. האב החליט להיענות לבקשה והתראיין מספר פעמים בעוד צוות הרופאים נאבק על חיי בנו בחדר הניתוח וגם בימים הבאים כשמצבו של צחי הוסיף להיות קשה.

גם בעלה של נעמי שעברה אירוע מוחי ואושפזה במחלקת טיפול נמרץ החליט להיעתר לבקשת אמצעי התקשורת ולהתראיין. אשתו הונשמה והורדמה והרופאים הגדירו את מצבה קשה.

כמי שמלווה תקשורתית אירועים מסוג זה עולות בי תמיד השאלות- מה גורם לאנשים במצבים קשים ומורכבים כל כך להתראיין? מהיכן הם שואבים את הכוחות?

לכאורה, במצבים של פציעה אנושה, מחלה סופנית או כל תרחיש  פתאומי שגורם לקריסת מערכות גופו של אדם, היינו מצפים למצוא בני משפחה המרכזים את כל מאמציהם וכוחותיהם רק בתמיכה ביקירם. מי במגע וליטוף ומי בישיבה של שעות ארוכות ספון ליד מיטת החולה, מי בקריאת פרקי תהילים ומי בהתייעצות עם מומחים מהארץ ומחו"ל על פתרונות רפואיים נוספים.

הבחירה להתראיין בשעות קשות נראית  תמוהה, אך ככל שחלפו השנים התחדדה בי ההבנה שלתקשורת יש כוח מחזק ומכונן שאינו מסתכם בפוליטיקאי שמעוניין בזמן מסך או אמן שצמא לדקת שידור; מעמד הראיון, תשומת הלב, העניין האינטנסיבי של אמצעי התקשורת וגלי אהדה שמגיעים בעקבות חשיפה, כנראה מספקים אנרגיות ומעניקים כוחות להתמודד.

למרות שלא חקרתי את העניין, נדמה שבמצבי קיצון, כמו אלו, משפחות שנמצאות במצבי חוסר ודאות,נדרשות לכוחות עליונים כדי לתמוך ביקירם וכדי לאפשר לעצמם לעבור את הימים הקשים, החשיפה ככל הנראה,  מקלה על חלקן ומייצרת מסוגלות להמשיך קדימה מוטענים בכוחות חדשים.
 
 
ורד קויטל,
דוברת
מרכז רפואי רבין (בתי החולים בילינסון והשרון) 
צילום: ד"ר איליה קגן
 
 


מאמרים וטיפים ביחסי ציבור

טיפול במשבר אינו תפקידו של הדובר

חלק מדוברי עמותות והמגזר השלישי שהתכנסה היום בירושלים בנושא "דילמת הדובר באירועי משבר", לא אהבו את דבריי כי טיפול במשבר רחב הרבה יותר מכתפיו ומתפקידו של הדובר.
 

לחצו לכל המאמרים וטיפים בנושא יחסי ציבור
 

         
                
יחסי ציבור
יחסי ציבור דרושים
יחסי ציבור באינטרנט
יחסי ציבור ודוברות
יחסי ציבור אמנים
יחסי ציבור מוזיקה

יחסי ציבור לעסקים קטנים
יחסי ציבור לעורכי דין
יחסי ציבור אופנה
יחסי ציבור לימודים

 
משרד יחסי ציבור
משרד יחסי ציבור רני רהב
משרד יחסי ציבור בחיפה
משרד יחסי ציבור באר שבע
משרד יחסי ציבור ירושלים
משרד יחסי ציבור דרושים
משרד יחסי ציבור אופנה

משרד יחסי ציבור תל אביב

 
משרדי יחסי ציבור
משרדי יחסי ציבור דרושים
משרדי יחסי ציבור בירושלים
משרדי יחסי ציבור מובילים
משרדי יחסי ציבור בחיפה

משרדי יחסי ציבור בדרום
משרדי יחסי ציבור בתל אביב

 
יח"צ
יחצנית
יח"צ אופנה
יח"צ דרושים
יח"צ אמנים

דובר
דוברות
דוברות ויחסי ציבור
ייעוץ תקשורתי

 
 
 
מפת האתר        
בניית אתר נטו מדיה