תרגם את האתר 
 
 
 
    טקס האריה השואג 2013 
 תחרות האריה השואג
 
 
           iPhone Supported
דף הבית >> מאמרים >> חברים כותבים: והפעם יקיר האיגוד מרדכי שיפמן
 
בע"ה י"ט באייר תשע"ד 18/4/2015  3014
מרדכי שיפמן  ה' באייר 66  תל אביב  050-5201703
 
לכבוד
הרב ישראל לאו
הרב הראשי לעיר תל אביב יפו


כבוד הרב

א) לפני כמה ימים עמדתי ליד המכשירים האוטומטיים להפקדת צ'קים בבנק לאומי בדיזנגוף סנטר, לפני ליד המכשיר עמד אברך גדול ממדים לבוש כמנהג הימים האלה עם "ארבע כנפות" בחוץ. כאשר האברך סיים את הפעולה שאלתי אותו מדוע הוא עם הציציות בחוץ. אמרתי לו אני בן כפר חסידים כפר דתי שומר מצוות, ומעולם לא ראיתי חסיד עם ציציות בחוץ, לכול היותר היו לובשים מתחת לחולצה "טלית קטן" .כמובן שהאברך נתן לי הסבר כפי שנתן ובכך נפרדנו.

ב) אני פונה אליך כבוד הרב, משום שאז בימים ההם הייתה ההתנהגות של שומרי מצוות (הציבור הדתי) שונה לחלוטין ממה שאני רואה כיום. אני מכיר יהודים נהדרים אלה הבונים והמייסדים של כפר חסידים. של מושב שדה יעקב, שהיו אנשים דתיים כדבר מובן מאליו. להם לא היה צורך להפגין "יהדות" עם ציציות בחוץ. להם  לא היה מושג של "הדרת נשים", בכול מקום נראו נשים וגברים יחד. בסניף בני עקיבא ישבו יחד נערים ונערות, שרו ורקדו. בבית הספר ישבו באותה כתה תלמידים ותלמידות. ובחדר המורים ישבו יחד מורות ומורים. קטונתי  מלפסוק הלכה, אלא שעל פניו נראית היהדות ההיא יפה ומעוררת אהדה וכבוד, הרבה יותר מהיהדות המשתלטת על חיינו כיום.

ג)ׂ היהדות של היום לא נראית טוב, היא מצטיירת כמי שמעוותת ערכים, וכמי שמגלה קנאות מוגזמת. אני מחפש את הרבנים שיתחילו להקל במקום להחמיר. אמרו חכמים "כוח דהיתרא עדיף". על הרב עובדיה זצ"ל אומרים שהיה בין המקלים. אני מסתכל על התנועות המוכרות לי מילדותי, על תנועת המזרחי,  ועל תנועת הפועל המזרחי , איפה הם היום? הם היו אומרים: שהשלום מושג בנסיגה אחורה. ומקבל תוקף בתפילת 18 שמסתיימת: "בעושה שלום" עם 3 צעדים אחורה.

ד) בימים אלה עושה מדינת ישראל הכנות לקבלתו של האפיפיור בירושלים. החרדים אינם מגלים יחס של סובלנות מתעקשים לא לאפשר לערוך תפילה בחדר מעל קבר דוד (חדר שעומד סגור), אנשי תג מחיר מעוררים פחד על השלטונות מפני מה שהם עלולים לעשות כדי לשבש את הביקור שכול העולם נושא אליו את עיניו, ירושלים היא עירו של אלוקים, הנביא זכריה אמר על ירושלים "ובאו עמים רבים וגויים עצומים לבקש את ה' צבאות בירושלים" גם שלמה אמר שיבואו אל ירושלים ישראלים ונוכרים כאחד.

ה) הכנסת גם היא השתנתה,ידועה האמירה של ד"ר בורג שהשיב לבנו ח"כ אברום  שאמר לאביו "  בכנסת שלי כולם אקדמאים" . השיב לו האבא : ,בכנסת שלי היו כולם משכילים" ובוודאי התכוון לומר שהיו תלמידי חכמים ובעלי גירסא  דינקותא   זו כנסת שעליה אמר הנביא ישעיהו בערך " נערים יהיו לשרים ובשיגעון ינהלו אתכם."

ו) מושב כפר חסידים הכפר שלי,  ושל אבי ר' שמחה שיפמן שהיה מוכתר הכפר, ושל דוד אחי ז"ל סגן ראש עיריית תל אביב יפו , חבר כנסת וסגן שר התחבורה , יו"ר  חברת חשמל , ויו"ר מועצת המנהלים של נתיבי איילון וממייסדי  ישיבת בני עקיב בכפר הרואה .כפר זה  מציין השנה 90 שנה לייסודו. אני מאמין כי . אדם ברמה שלך , הרב הראשי למדינת ישראל,  וכיום הרב הראשי של העיר תל אביב יפו , יכול ממעמדו הרם והמקובל מאד על הבריות,  להוביל את הזרם הדתי אל מה שהיה פעם, אל ימי המזרחי והפועל המזרחי,  אל היהדות היפה היהדות העובדת והמאירה פנים לכול אדם שנברא בצלם אלוקים.
 

מרדכי שיפמן


 
 


מאמרים וטיפים ביחסי ציבור

טיפול במשבר אינו תפקידו של הדובר

חלק מדוברי עמותות והמגזר השלישי שהתכנסה היום בירושלים בנושא "דילמת הדובר באירועי משבר", לא אהבו את דבריי כי טיפול במשבר רחב הרבה יותר מכתפיו ומתפקידו של הדובר.
 

לחצו לכל המאמרים וטיפים בנושא יחסי ציבור
 

         
                
יחסי ציבור
יחסי ציבור דרושים
יחסי ציבור באינטרנט
יחסי ציבור ודוברות
יחסי ציבור אמנים
יחסי ציבור מוזיקה

יחסי ציבור לעסקים קטנים
יחסי ציבור לעורכי דין
יחסי ציבור אופנה
יחסי ציבור לימודים

 
משרד יחסי ציבור
משרד יחסי ציבור רני רהב
משרד יחסי ציבור בחיפה
משרד יחסי ציבור באר שבע
משרד יחסי ציבור ירושלים
משרד יחסי ציבור דרושים
משרד יחסי ציבור אופנה

משרד יחסי ציבור תל אביב

 
משרדי יחסי ציבור
משרדי יחסי ציבור דרושים
משרדי יחסי ציבור בירושלים
משרדי יחסי ציבור מובילים
משרדי יחסי ציבור בחיפה

משרדי יחסי ציבור בדרום
משרדי יחסי ציבור בתל אביב

 
יח"צ
יחצנית
יח"צ אופנה
יח"צ דרושים
יח"צ אמנים

דובר
דוברות
דוברות ויחסי ציבור
ייעוץ תקשורתי

 
 
 
מפת האתר        
בניית אתר נטו מדיה