תרגם את האתר 
 
 
 
    טקס האריה השואג 2013 
 תחרות האריה השואג
 
 
           iPhone Supported
דף הבית >> ניוזלטר >> ניוזלטר מאי 2013 >> הכירו את ד"ר יריב בן- אליעזר
 
הכירו את ד"ר יריב בן- אליעזר העומד השנה בראש חבר השופטים של תחרות "האריה השואג "
 
מאת: פרופ' יריב בן אליעזר
 
בשנת 1977 סיימתי לימודי לתואר הדוקטור בתקשורת (Media Ecology ), באוניברסיטת ניו יורק, כשהעניין המרכזי שלי היה בניהול קמפיינים פוליטיים. מיד בסיום לימודי, שבתי ארצה, והייתי בין הראשונים לנהל קמפיין פוליטי כדיסציפלינה בתחום התקשורת.

הנחת היסוד האקדמית והמקצועית שלי היא שהדיסציפלינה בלימודי תקשורת אמורה לשלב בין העיון האקדמי לפן המעשי. הפן המעשי מתבסס על הידע העיוני והניסיון שנרכשו, והוא למעשה היישום המעשי של הפן התיאורטי אקדמי.

הנחת יסוד זאת מכוונת אותי בפעילותי במוסדות השונים להשכלה גבוהה, כשהאחרון בהם הוא בית הספר סמי עופר לתקשורת, במרכז הבינתחומי הרצליה. בבית הספר שלוש התמחויות, שהסטודנטים בוחרים ביניהן בשנת הלימודים השנייה. ההתמחות שאני עומד בראשה, היא ההתמחות בתקשורת שכנועית, שבה באים לביטוי השקפת העולם שלי על השילוב בין תיאוריה למעשה בתחום התקשורת השכנועית.

הסטודנטים  מתוודעים לרקע העיוני הרלוונטי בתחום התנהגות הצרכנים, חקר העמדות וניתוח הסקר לבניית אסטרטגיה. הם מתנסים בסדנאות מעשיות ברעיונאות, ביחסי ציבור ובניהול לקוחות, מתלבטים בסוגיות אתיות ומוסריות הקשורות לעבודתם המעשית, ובשנת הלימודים האחרונה, משתתפים בפרוייקט גמר, שבו הם מנהלים קמפיינים לעמותות חברתיות, הן בפרסום והן ביחסי ציבור.

תחום התמחותי הוא תקשורת שכנועית.  זהו התחום המתמחה בהנעת אנשים לפעולה. באמצעות למידת עמדותיהם,צרכיהם ויכולותיהם של קהל לקוחות, בונים אסטרטגיה תקשורתית, שמכוונת להשפיע על אמונותיהם ועל כוונותיהם ומניעים  אותם לפעולה בתחומים השונים: במסחר, בפעילות חברתית ובעיסוק הפוליטי.

מעבר לעבודתי האקדמית, שהיא עיקר עיסוקי, אני מנהל קמפיינים, שבהם באים לידי ביטוי השקפותי החברתיות. לדוגמא : ניהלתי את כל הקמפיינים של יעל גרמן לראשות עיריית הרצליה, כדי לבטא את השאיפה שלי לקדם שוויון לנשים בחברה ולסייע לאישה מוכשרת ובעלת חזון להיבחר לראשות עיר ולממש בעיר את חזונה האורבני.
 
שימו לב: הגשות ל"אריה השואג" עד ה -18 במאי.
 


מאמרים וטיפים ביחסי ציבור

טיפול במשבר אינו תפקידו של הדובר

חלק מדוברי עמותות והמגזר השלישי שהתכנסה היום בירושלים בנושא "דילמת הדובר באירועי משבר", לא אהבו את דבריי כי טיפול במשבר רחב הרבה יותר מכתפיו ומתפקידו של הדובר.
 

לחצו לכל המאמרים וטיפים בנושא יחסי ציבור
 

         
                
יחסי ציבור
יחסי ציבור דרושים
יחסי ציבור באינטרנט
יחסי ציבור ודוברות
יחסי ציבור אמנים
יחסי ציבור מוזיקה

יחסי ציבור לעסקים קטנים
יחסי ציבור לעורכי דין
יחסי ציבור אופנה
יחסי ציבור לימודים

 
משרד יחסי ציבור
משרד יחסי ציבור רני רהב
משרד יחסי ציבור בחיפה
משרד יחסי ציבור באר שבע
משרד יחסי ציבור ירושלים
משרד יחסי ציבור דרושים
משרד יחסי ציבור אופנה

משרד יחסי ציבור תל אביב

 
משרדי יחסי ציבור
משרדי יחסי ציבור דרושים
משרדי יחסי ציבור בירושלים
משרדי יחסי ציבור מובילים
משרדי יחסי ציבור בחיפה

משרדי יחסי ציבור בדרום
משרדי יחסי ציבור בתל אביב

 
יח"צ
יחצנית
יח"צ אופנה
יח"צ דרושים
יח"צ אמנים

דובר
דוברות
דוברות ויחסי ציבור
ייעוץ תקשורתי

 
 
 
מפת האתר        
בניית אתר נטו מדיה