תרגם את האתר 
 
 
 
    טקס האריה השואג 2013 
 תחרות האריה השואג
 
 
           iPhone Supported
דף הבית >> מאמרים >> האמת מאחורי הראיון של יועץ הסקרים האמריקאי סטנלי גרינברג לעמית סגל בחדשות ערוץ 2?
 
מאמר מאת: איתן הרשקו

אמש במסגרת המהדורה המרכזית בחדשות 2 התקיים ראיון של עמית סגל עם סטנלי גרינברג יועץ הסקרים האמריקאי העומד מאחורי הקמפיין של מפלגת העבודה.

למען האמת יועצי סתרים כדוגמת סטנלי גרינברג, ארתור פינקלשטיין ואחרים אינם נוהגים להתראיין באמצעי התקשורת במהלך קמפיין בו הם מנהלים ומושכים בחוטים מאחורי הקלעים.
במקרה זה חרג יועץ הסקרים האמריקאי סטנלי גרינברג מההתנהלות הרגילה ואמש נתן ראיון לכתב הפוליטי של חדשות 2 עמית סגל.

ניתן היה לצפות בראיון ולראות בשפת הגוף של מר גרינברג, חוסר ביטחון עם הקמפיין של מפלגת העבודה בראשותה של שלי יחימוביץ וכן להבין מדבריו כי ההתמקדות בקמפיין החברתי-כלכלי אותו מציגה המפלגה נמצא בבעיה, ואינו מספק את הסחורה, אלא להיפך מוביל ירידה בכמות המנדטים בסקרים.

על מנת להבהיר את דבריי אצטט מספר אמירות מפיו של סטנלי גרינברג.

לדוגמה לשאלתו של עמית סגל האם שלי יחימוביץ תהיה ראש ממשלה ביום מן הימים? תשובתו של גרינברג " יכול להיות - היא יכולה, היא יכולה" לפי התשובה הזו ניתן להבחין בחוסר ביטחון במועמדת שהוא מייצג, במיוחד כאשר הוא מוסיף ואומר "אפילו אם היא תשיג 18 מנדטים, בעיני זה מרשים, בהתחשב בכל מה שקרה בהתחשב בנקודת הפתיחה של מפלגת העבודה." זה כבר נשמע פתאטי, לא משכנע ואף מתנצל במידה מסויימת...

לשאלה של סגל:"נראה שהאסטרטגיה של התמקדות בשאלות החברתיות-כלכליות נכשלה, לא משכתם מצביעים מהימין." תשובתו של גרינברג עוד יותר בעייתית "הבחירות עדיין לא עברו, זה לא מה שהסקרים שלנו מראים".

בהמשך ייחס גרינברג את הפריצה למשרדו במהלך הקמפיין של ברק לראשות הממשלה בשנת 1998 לנתניהו "כן -באמת אין לי ראיות אבל.. מי זה עוד יכול להיות?"

תמוה לא, מה אתם חושבים? קוראים נכבדים...ושיא השיאים בראיון הנ"ל היא המתקפה החזיתית כנגד היועץ האסטרטגי האמריקאי ארתור פינקלשטיין המייצג את הליכוד ביתנו "אני לא רוצה לשפוט את פינקלשטיין, אבל אני רוצה לומר, שברגע שהם הכריזו על האיחוד הזה (הליכוד ביתנו) בזמן אמת, אמרתי שזה לא ימריא. הם לא מוגדרים. זו מפלגה לו מוגדרת בלי מסר. הם כבר הפסידו שבעה מנדטים, ומן הסתם, יפסידו 10 מנדטים עד סיום הבחירות."
סגל שואל אותו "אז אין לך מילים טובות לומר על מר פינקלשטיין?" והוא משיב "האסטרטגיה שלו מצאה חן בעיניי...היא מועילה בסופו של דבר..ברור שהיא מועילה לנו...ואני חושב שיש שם קולות שיכולים ללכת לשלי."

משפטים אילו על פינקלשטיין נאמרו תוך כדי גיחוך מאולץ...מה שמפתיע ביותר שמר גרינברג שכח שהוא לא מתמודד מול פינקלשטיין אלא אמור לבנות את אסטרטגיית הקמפיין של מפלגת העבודה והעומדת בראשה ח"כ שלי יחימוביץ.

על פי עמדתי המקצועית היועצים גדולים ככל שיהיו אמריקאים ישראלים או אחרים, במהלך הקמפיין עליהם להיות מאחורי הבמה ולא לתפוס את קדמת הבמה. ברגע שיועץ עומד בקדמת הבמה הוא מראה לציבור הבוחרים שהמועמד אותו הוא מייצג חסר עמוד שדרה ואינו מסוגל להתמודד בעצמו עם הסוגיות השונות העולות ומתפתחות במהלך קמפיין בחירות.

השימוש במהלך כזה הנו בדרך כלל בעת משבר אליו נקלע קמפיין הבחירות או המועמד.
אני מעריך כי המהלך הזה של מר סטנלי גרינברג לקחת את קדמת הבמה נועד על מנת להציל את הקמפיין של מפלגת העבודה מאיבוד גובה נוסף והידרדרות חזקה יותר.

אני אישית ומקצועית חושב ומאמין שטוב היה, עם מר גרינברג, היה שוקד על שינוי אסטרטגי לקמפיין, במקום להעניק ראיון זה וליפול בפח, שטמן לו הכתב הפוליטי של חדשות 2, עמית סגל, שבמהלכו הוא נגרר ולועג לעמיתו, יריבו, משכבר הימים היועץ האסטרטגי, ארתור פינקלשטיין.


 
 


מאמרים וטיפים ביחסי ציבור

טיפול במשבר אינו תפקידו של הדובר

חלק מדוברי עמותות והמגזר השלישי שהתכנסה היום בירושלים בנושא "דילמת הדובר באירועי משבר", לא אהבו את דבריי כי טיפול במשבר רחב הרבה יותר מכתפיו ומתפקידו של הדובר.
 

לחצו לכל המאמרים וטיפים בנושא יחסי ציבור
 

         
                
יחסי ציבור
יחסי ציבור דרושים
יחסי ציבור באינטרנט
יחסי ציבור ודוברות
יחסי ציבור אמנים
יחסי ציבור מוזיקה

יחסי ציבור לעסקים קטנים
יחסי ציבור לעורכי דין
יחסי ציבור אופנה
יחסי ציבור לימודים

 
משרד יחסי ציבור
משרד יחסי ציבור רני רהב
משרד יחסי ציבור בחיפה
משרד יחסי ציבור באר שבע
משרד יחסי ציבור ירושלים
משרד יחסי ציבור דרושים
משרד יחסי ציבור אופנה

משרד יחסי ציבור תל אביב

 
משרדי יחסי ציבור
משרדי יחסי ציבור דרושים
משרדי יחסי ציבור בירושלים
משרדי יחסי ציבור מובילים
משרדי יחסי ציבור בחיפה

לאכול בריא זה קל
משרדי יחסי ציבור בדרום
משרדי יחסי ציבור בתל אביב

 
יח"צ
יחצנית
יח"צ אופנה
יח"צ דרושים
יח"צ אמנים

דובר
דוברות
דוברות ויחסי ציבור
ייעוץ תקשורתי

 
 
 
מפת האתר        
בניית אתר נטו מדיה